bitcoin-usa-bitcoin-btc-coin-background-flag-united-states-america-bitcoin-usa-bitcoin-btc-coin-187631588
08
lis

Amerykanie rzucają pracę ze względu na kryptowaluty

Kryptowaluty dają powód, aby nie pracować

Ankieta ta wykazała też, że kolejne 7% uczestników zna kogoś, kto rzucił pracę, ponieważ zarobił sporą kwotę za pomocą kryptowalut

Przy bliższym przyjrzeniu się, duża część osób podejmujących taką decyzję to osoby z o niskich dochodach. 64% z nich to osoby zarabiające nie więcej niż 50 000 dolarów rocznie. Z drugiej strony, tylko 8% osób zarabiających powyżej 150 000 dolarów dokonało takiego kroku.

Wynikami podzielił się na swoim koncie na Twitterze amerykański przedsiębiorca-miliarder Mark Cuban. Według niego, odsetek ten może wzrosnąć w przyszłości ze względu na ostatni rajd większości kryptowalut.

 

Badanie wykazało również, że aktywni lub okazjonalni traderzy na giełdzie papierów wartościowych są znacznie bardziej skłonni do inwestowania w cyfrowe aktywa.

Następnie Civic Science zapytał tych, którzy są inwestorami kryptowalutowymi i tych, którzy chcą się nimi stać, o wyjaśnienie, dlaczego zajmują się tą klasą aktywów. Główną odpowiedzią była „długoterminowa inwestycja we wzrost” (28%). 23% respondentów stwierdziło, że liczy na krótkoterminowe zyski. Innymi ważnymi powodami były „niezależność od zaangażowania rządu” (12%) oraz „zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami gospodarczymi” (11% głosów).

Młodsze grupy wykazują większe zainteresowanie

Nie jest zaskoczeniem, że młodsze grupy wiekowe wykazały znacznie większą akceptację dla bitcoina i altcoinów. Dla osób poniżej 35 roku życia, rynek cyfrowych aktywów wygląda dość obiecująco. 36% z nich spodziewa się, że ich inwestycje w kryptowaluty uczynią ich bogatszymi niż ich rodzice. Odsetek ten gwałtownie spadł do 6%, gdy mowa o osobach powyżej 55 roku życia.

 

źródło: bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.