messi
09
sie

Token PSG wzrósł o 50% po plotkach o transferze Messiego

Messi odchodzi z Barcy

Poprzedni kontrakt Messiego z Barcą wygasł 30 czerwca, a zawodnik stał się wolny. Mimo, że obie strony zgodziły się na pięcioletnie przedłużenie kontraktu, nie może on dojść do skutku ze względu na przepisy La Liga dotyczące limitu płac i kosztów pozyskania zawodnika do 70% rocznych przychodów klubu.

Jak ujawnił w piątek prezes Barcelony Joan Laporta, zatrzymanie zawodnika nr 10 spowodowałoby, że wydatki drużyny na pensje zawodników wynosiłyby 110% rocznych przychodów, mimo że Messi zgodził się na znaczną obniżkę wynagrodzenia.

Chociaż musiał odejść, pożegnanie nie było łatwe dla legendy, która spędziła większość swojego życia w jednej drużynie. Przemawiając na niedzielnej konferencji, supergwiazda powiedziała:

Dałem wszystko dla tego klubu od pierwszego dnia, w którym przybyłem, aż do ostatniego. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę musiał się z nim pożegnać, bo nie myślałem o tym. Jasne jest to, że zrobiłem wszystko, co możliwe, a oni (Barca) nie mogli tego zrobić z powodu La Liga.

Messi mówi, że PSG jest możliwością

Kapitan Argentyny szuka teraz nowego klubu. Wiele źródeł sugeruje, że Messi przygotowuje się do ewentualnego przeniesienia do Francji, aby dołączyć do swojego byłego kolegi z drużyny Barcy, Neymara, w Paris Saint-Germain.

Messi zauważył również podczas dzisiejszej konferencji, że jeszcze nic nie zostało zaklepane, ale przenosiny do PSG są możliwe, a on sam prowadzi rozmowy z francuską drużyną.

Paris Saint-Germain jest możliwością, tak. Na chwilę obecną nic nie jest potwierdzone, otrzymałem wiele telefonów po oświadczeniu Barcelony. Rozmawiamy na ten temat.

Token PSG zyskał 50%

W następstwie plotek transferowych, że Paris Saint-Germain jest bliskie podpisania umowy z Messim, token klubu $PSG podskoczył o prawie 50% w ciągu ostatnich 24 godzin. Według CoinGecko, moneta obecnie nieznacznie się cofnęła, ale nadal jest to ponad 20% wzrost.

$PSG został uruchomiony w 2020 roku jako fan token poprzez partnerstwo pomiędzy Paris Saint-Germain i opartą na blockchainie platformą głosowania i nagród dla fanów SOCIOS.com. Tokeny fanów to cyfrowe aktywa, które dają posiadaczom prawo głosu i dostęp do nagród i doświadczeń klubowych.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.