salvadore
09
cze

Bitcoin (BTC) oficjalnie prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Salwador oficjalnie przyjął ustawę, która czyni Bitcoina legalnym środkiem płatniczym na terenie kraju. Ustawa przeszła większością 62 z 84 głosów. Będzie obowiązywać dla wszystkich firm, handlowców i osób prawnych, które działają na terenie Salwadoru.

Bitcoin środkiem płatniczym w Salwadorze Nie dalej jak dwa dni temu BeInCrypto donosiło o możliwości akceptacji Bitcoina jako prawnego środka płatniczego w Salwadorze. Dziś z rana otrzymujemy już oficjalne potwierdzenie wprowadzenia tej zmiany prawnej, która umożliwi obywatelom tego kraju Środkowej Ameryki legalne posługiwanie się największą kryptowalutą.

Pierwsza strona krajowej gazety z dnia 9 czerwca 2021 / Źródło: Twitter (NYSE:TWTR) Informacja ukazała się na pierwszych stronach dzisiejszych gazet krajowych. Zgromadzenie parlamentarne przyjęło wniosek prezydenta Nayib Bukele o legalizację Bitcoina. Jak doniósł sam prezydent wniosek przeszedł większością 62 z 84 głosów:

 

Bukele, 39-letni prawicowy populista, który doszedł do władzy w 2019 roku i zdecydowaną większość 56 z 84 mandatów od czasu miażdżącego zwycięstwa w wyborach parlamentarnych w marcu zeszłego roku. Oznacza to, że uchwalenie ustawy było raczej przesądzone.

Salwador promuje Bitcoina Ponadto dzisiaj o poranku prezydent Bukele wyjaśnij na żywo ścieżkę i konsekwencje legalizacji BTC uczestnikom podcastu Nica Cartera na Twitterze. Ponad 20 000 uczestników śledziło i dyskutowało to historyczne wydarzenie.

Prezydent powiedział, że akceptacja Bitcoina ma być obowiązkowa dla wszystkich firm działających na terenie Salwadoru: „Muszą to przyjąć zgodnie z prawem”. Następnie dodał, że „jeśli pojedziesz do Meksyku, to musisz wziąć swoje peso”, a w kontekście swojego kraju:

 

W przypadku Salwadoru Bitcoin będzie prawnym środkiem płatniczym, podobnie jak dolar amerykański. 

Zapowiedział, że w czwartek spotka się z Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Rząd wyda również oficjalny portfel Bitcoin, którego jednak posiadanie nie będzie obowiązkowe. Rząd zamierza trzymać 150 milionów dolarów ekwiwalentu w BTC w krajowym funduszu powierniczym w swoim banku rozwoju. W ten sposób przejmie na siebie część ryzyka przedsiębiorców.

Stała rezydencja będzie dostępna dla tych, którzy zainwestują 3 BTC w Salwadorze. Zapytany, czy kraj umieści Bitcoina w swojej rezerwie, odpowiedział, że nie ma żadnych takich planów na teraz:

 

Nie wiem, gdyż to się bardzo szybko rozwija. Nie wykluczamy posiadania Bitcoina w naszych rezerwach w najbliższej przyszłości. 

Prezydent powiedział, że nie myślał o wydobywaniu BTC, ale jest przychylnie nastawiony do idei wydobywania Bitcoina z wykorzystaniem energii odnawialnej.

Ustawa o Bitcoinie była ustawą przedłożoną dziś dzisiaj po tym, jak Bukele napisał na Twitterze, że „właśnie oddałem ustawę Bitcoin na kongres” i przesłał kopie ustawy w języku hiszpańskim i angielskim.

źródło:investing.com

Leave a Comment

Your email address will not be published.