musk-ostrzega-2
09
maj

Elon Musk ostrzega: inwestujcie w kryptowaluty ostrożnie! Kurs DOGE leci w dół!

Musk ostrzega przed nazbyt odważnym inwestowaniem w kryptowaluty

Dogecoin, kryptowaluta-mem, którą Musk często promuje za pomocą swojego konta na Twitterze, ponownie zdrożała po tym, jak potwierdzono, że CEO Tesli będzie gościem popularnego programu komediowego ze skeczami – Saturday Night Live (SNL).

Kurs DOGE osiągnął nowy szczyt na poziomie aż 0,7 USD. Tyle że teraz kosztuje już jedynie 0,57 USD.

Musk ostrzegł więc swoich followersów na Twitterze, aby nie inwestowali w kryptowaluty w nazbyt odważny sposób. Jego zdaniem ludzie „nie powinni inwestować swoich oszczędności życia w żadną kryptowalutę”. Jednocześnie jednak argumentował, że istnieje „duża szansa, że ​​kryptowaluta [DOGE] będzie przyszłą walutą Ziemi”.

 

Bańka wkróce pęknie?

Alex Saunders z Nugget’s News niedawno założył się, że występ Muska w SNL będzie prawdopodobnie wydarzeniem, które sprawi, że bańka na DOGE pęknie. Albo że kurs załamie się już przed emisję show.

– Elon Musk był jedną z osób, które często tweetowały o Dogecoinie. Wystąpi w Saturday Night Live, który jest czymś wielkim w Ameryce, więc teraz są spekulacje, że będzie mówił o Dogecoinie. Jest taki popularny mem, który brzmi: „Dogecoin za dolara” – mówił. – Tak naprawdę wszystko zaczęło się, gdy Dogecoin kosztował kilka centów, a teraz wydaje mi się, że osiągnęliśmy około 0,60 dolara lub 0,70 dolara, więc jest to niewiarygodne. W tej chwili trwa już bańka. Nie zdziwiłbym się, gdyby było to wydarzenie typu „kupuj plotki, sprzedaj fakty” – dodał i zasugerował, że i tak hossa na DOGE dobiega końca.

musk ostrzega

Założyciel Cardano uważa, że pęknięcie bańki na DOGE ściągnie na rynek kryptowalut duże problemy.

– Powiedzmy sobie jasno – to jest bańka. Cena DOGE nie jest zrównoważona. To się załamie, a ogromna ilość pieniędzy inwestorów detalicznych zostanie bardzo szybko utracona – powiedział Charles Hoskinson. – Uważam, że po pęknięciu tej bańki będzie to katalizator dla organów regulacyjnych i prawodawców, aby zaangażować się w naszą branżę i zaszkodzić całej branży. To nie jest dobra impreza i w żadnym wypadku nie jest trwała – dodał.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.