wieloryb-w-rynku-bitcoina
17
kwi

Wieloryb z rynku Bitcoina dokonał tajemniczego transferu środków

Wieloryb z rynku Bitcoina wykonuje zaskakujące ruchy

16 kwietnia narzędzie do analizy blockchaina Bitcoina, Bitcoin Block Bot, zarejestrowało ciekawą transakcję. Tajemniczy podmiot przeniósł łącznie 9610 BTC o wartości ponad 603 mln USD z wielu adresów do dwóch portfeli. Zapłacił za to zaledwie 24 USD.

 

 

Blockchain.com pokazuje, że portfel, który otrzymał 9000 BTC, ma historię zawierającą 31 transakcji. Obecnie jest na nim wielka fortuna w wysokości aż 62 601 BTC. Drugi portfel, który zebrał łącznie 610 BTC, ma historię zawierającą pojedynczą transakcję. Oba portfele otrzymujące nie wypłaciły swoich BTC.

BitInfoCharts ujawnia, że ​​portfele należały do ​​najbogatszych istniejących portfeli przed tymi transakcjami. W chwili pisania tego tekstu oba portfele wysyłające są puste.

Jak dotąd żaden z adresów, jakie opisujemy, nie był powiązany ze znanymi osobami lub organizacjami kryptowalutowymi. Co ważne, przesłane BTC nie trafiły na giełdę, gdzie można byłoby je sprzedać na wolnym rynku. Transfer ma miejsce w czasie, gdy Bitcoin nadal posiada kapitalizację powyżej 1 biliona dolarów.

wieloryb z rynku bitcoinaPoczątek końca bańki?

Analityk danych sieciowych Willy Woo mówi, że rynek Bitcoina przechodzi ogromny szok podażowy, podobny do wyczerpania zapasów na giełdach z 2017 roku.

Możemy to zobaczyć śledząc przepływy coinow z giełd, gdzie zazwyczaj ludzie spekulują, kupują i sprzedają swoje monety, mają ustalony ekwipunek, z którego część jest przeznaczona do spekulacji. Właśnie widzieliśmy bezprecedensowe wyczerpywanie się tych zasobów.

Jeśli spojrzeć wstecz na hossę w 2017 r., widzieliśmy, jak mieliśmy pięciomiesięczne wyczerpywanie się zapasów i to wystarczyło, aby popchnąć hossę w 2017 r. do poziomu 20 000 USD z tego, co początkowo wynosiło od około 1000 USD do 1500 USD (…)

– stwierdził.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.