bb389213-4194-4760-a6f0-ecf4776cbfe0
17
kwi

Binance spaliło 1 milion Binance Coinów (BNB)

Giełda kryptowalutowa Binance zakończyła w piątek 15. kwartalne spalanie tokenów BNB. Tokeny BNB są wykorzystywane do uiszczania opłat na platformie. Giełda uprawnia do zniżek tych, którzy posiadają ich odpowiednią ilość.

 

Spalanie ogranicza podaż tokenów

Spalanie tokena zasadniczo usuwa go, trwale eliminując go z obiegu. To ogranicza podaż tokena, teoretycznie podnosząc cenę tych, które pozostały.

Binance spala tokeny co kwartał. Z tym ostatnim spaleniem, całkowita podaż BNB zmniejszyła się z 170 532 825 BNB do 169 432 937 BNB.

Te 1 099 88 spalonych BNB są warte około 595 milionów dolarów po obecnych cenach. Jest to najwyższe spalanie BNB pod względem wartości w dolarach, rekord, do którego ustanowienia przyczyniła się rosnąca cena BNB.

Cena tokena skoczyła o 1520% w tym roku, z 38 dolarów do swojego rekordowego poziomu około 606 dolarów w dniu 12 kwietnia.

Wkrótce potem cena BNB spadła i token jest dziś warty 527 dolarów. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia cena BNB wzrosła o kolejne 25% do obecnej ceny 527 dolarów.

Dyrektor generalny giełdy, Changpeng Zhao, przypisał niedawny wzrost BNB rosnącemu sektorowi zdecentralizowanych finansów (DeFi) – Binance przejął część udziału w rynku od Ethereum poprzez własny Binance Smart Chain – oraz bezpośredniemu notowaniu Coinbase na Nasdaq, które odbyło się w tym tygodniu.

Tak, to pomaga również BNB – powiedział Zhao.

W 2017 roku, kiedy Binance po raz pierwszy uruchomił BNB, zobowiązał się do spalenia łącznie 100 milionów BNB. Odpowiada to połowie całkowitej podaży BNB. Według badań z The Block, Binance spalił do tej pory 15,3% podaży BNB.

Ile zarobiło Binance?

Sam Bankman-Fried, CEO FTX postanowił dokonać pewnych obiczeń. Dyrektor jednej z czołowych giełd kontraktów terminowych na kryptowaluty oszacował, że Binance mogło wygenerować 1 miliard dolarów przychodu. Swoje przewidywania oparł właśnie na piątkowym spalaniu.

Historycznie, giełda Changpenga Zhano spalała około 20% zysków. Jednak podczas ostatniego wydarzenia, giełda pozbyła się znacznie więcej niż 20%. Póki co nie znamy jednak dokładnego procentu.

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.