revolut-750×375-1
10
kwi

Revolut dodaje 11 nowych kryptowalut

Mieszanka projektów

Dodane zasoby łączą w sobie mieszankę tokenów z byczą perspektywą i tych z ugruntowaną pozycją na rynku blockchain.

Nowo dodane tokeny to: Cardano, Uniswap, Synthetix, Yearn Finance, Uma, Bancor, Filecoin, Numeraire, Loopring, Orchid i The Graph.

Revolut już wcześniej obsługiwał kupno i sprzedaż Bitcoina, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin, XRP, Stellar, EOS, OMG Network, Tezos i 0x.

Platforma fintech zaczęła oferować opcję handlu kryptowalutami w lipcu 2017 roku. Najpierw wprowadziła Bitcoina, a następnie dodała Ethereum i Litecoina. Co więcej, Revolut zapewnił użytkowników, że przywiązuje dużą wagę do bezpieczeństwa aktywów swoich klientów.

Większość naszych funduszy kryptowalutowych przechowujemy w zimnym magazynie z jednymi z najlepszych powierników w grze kryptowalutowej. Zewnętrzne dyski twarde używane do przechowywania na zimno są odłączone od wszelkich sieci, gdy transakcje kryptowalutowe nie mają miejsca. Dlatego są bardzo odporne na włamania.

W zeszłym roku Revolut, który posiada europejską licencję bankową, ogłosił partnerstwo z Paxos, firmą z siedzibą w Nowym Jorku. Partnerstwo pozwala użytkownikom w 49 stanach na kupno, posiadanie i sprzedaż Bitcoina i ETH.

Revolut zmierza w kierunku statusu super aplikacji

Wprowadzenie dodatkowych tokenów do oferty produktowej Revolut jest częścią procesu wyniesienia platformy do rangi super aplikacji. Co więcej, platforma wpisuje się to w ostatni trend platform fintech włączających kryptowaluty, aby skorzystać z hossy.

Dzieje się tak po niedawnym boomie kryptowalutowym kierowanym przez Bitcoina. W 2021 roku, przestrzeń aktywów cyfrowych osiągnęła łącznie 2 biliony dolarów kapitalizacji rynkowej.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.