visa-ethereum
30
mar

Visa przeprowadziła pierwszą transakcję na Ethereum

Jak podaje Reuters Visa ogłosiła, że pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty USD Coin (USDC) do rozliczania transakcji w swojej sieci płatności. W ramach testów przeprowadzonych na początku tego miesiąca, Crypto.com wysłał transakcję USDC na adres Ethereum Visy w Anchorage.

Zgodnie z dzisiejszym ogłoszeniem, wykorzystanie przez Visę blockchaina Ethereum usuwa potrzebę konwersji monet cyfrowych na tradycyjne pieniądze przed przeprowadzeniem transakcji – eliminując wcześniej istniejący problem.

USD Coin to stablecoin – kryptowaluta, która jest powiązana z dolarem amerykańskim.

Ruch ma miejsce w czasie, gdy duże instytucje, takie jak BNY Mellon, MicroStrategy i PayPal, przyjęły przemysł kryptowalutowy. Na początku tego miesiąca Tesla zainwestowała 1,5 miliarda dolarów w Bitcoin, sygnalizując, jak atrakcyjna dla dużych inwestorów jest ta branża.

Widzimy rosnący popyt ze strony konsumentów na całym świecie, aby móc uzyskać dostęp, posiadać i używać walut cyfrowych. Widzimy też popyt ze strony naszych klientów, aby móc budować produkty, które zapewniają konsumentom ten dostęp.

– powiedział Cuy Sheffield, szef działu kryptowalut w Visa.

Ameryka łacińska napędza popyt

Część tego rosnącego popytu ma miejsce w Ameryce Łacińskiej. Konsumenci w tamtym regionie wykorzystują krypto nie tylko jako zabezpieczenie przed inflacją walut krajowych, ale jako środek do wydawania pieniędzy. Według ankiety Visa przeprowadzonej w zeszłym miesiącu, 25% wszystkich użytkowników kart kredytowych w Ameryce Łacińskiej chętnie skorzystałoby z kryptowalut, gdyby procesory płatnicze dały im taką możliwość.

Jednak wejście Visy do branży kryptowalut nie kończy się na tym. Al Kelly, dyrektor generalny Visa, powiedział, że jego firma planuje umożliwić bezpośrednie kupowanie Bitcoinów. Podczas rozmowy w podcaście „Fortune’s Leadership Next”, Kelly powiedział, że firma planuje rozpocząć współpracę z bitcoinowymi portfelami.

Próbujemy zrobić dwie rzeczy. Jedną z nich jest umożliwienie bezpośredniego zakupu bitcoinów z Visa. A po drugie, współpracować z bitcoinowymi portfelami, aby umożliwić przeliczenie bitcoina na walutę fiat. Dzięki temu będzie można go natychmiast użyć w każdym z 70 milionów miejsc na całym świecie, w których akceptowana jest Visa. – powiedział Kelly.

 

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.