bitcoin-10-000-USD
30
mar

Robert Gutmann (NYDIG): rządy chcą kupować kryptowaluty

Robert Gutmann: rządy myślą o inwestowaniu w BTC

Robert Gutmann w wywiadzie z założycielem Real Vision, Raoulem Palem, potwierdził, że ​​rządowe fundusze pytają jego firmę o możliwość zakupu BTC.

 

W odpowiedzi Pal ujawniłd, że ​​Temasek Holdings, firma inwestycyjna należąca do rządu Singapuru, która zarządza portfelem netto o wartości 306 miliardów dolarów, od dawna kupuje Bitcoiny. Co ciekawe, skupuje tylko te kryptowaluty, które nigdy nie były używane w żadnej transakcji.

 

Robert GutmannDlaczego warto dziś inwestować w BTC?

Gutmann wyjaśnił też, dlaczego jego zdaniem kryptowaluty stają się atrakcyjne w oczach dużych inwestorów. Zasugerował, że dziś rozsądne jest po prostu dywersyfikowanie inwestycji i nie koncentrowanie się tylko np. na dolarze.

Jeśli CEO NYDIG mówi prawdę, działania państw wpisują się w szerszy trend. Fundusze państwowe wykazują bowiem zainteresowanie Bitcoinem w czasie, gdy instytucje z Wall Street już mocno inwestują w kryptowaluty. Przykładowo, niedawne zgłoszenie Goldman Sachs do SEC ujawnia, że ten potężny bank z USA chce utworzyć na rynku swój produkt inwestycyjny powiązany z BTC.

Warto jednak zauważyć, że o stworzenie bitcoinowego ETF od wielu lat starają się też inne podmioty. SEC otrzymało wcześniej kilka innych propozycji, np. od założycieli giełdy kryptowalut Gemini, Camerona i Tylera Winklevossa. Niestety braciom nie udało się wystartować z funduszem.

Z kolei BNY Mellon, najstarszy bank w Ameryce, również pracuje nad bezpieczną platformą do przesyłania, przechowywania i wydawania aktywów cyfrowych.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.