wilk-z-wall-street
24
mar

Wilk z Wall Street: Bitcoin osiągnie cenę 100 tys. dolarów.

Jordan Belfort, słynny Wilk z Wall Street, wypowiedział się na temat kryptowalut w wywiadzie dla Fortune. Belfort stwierdził, że kolejne ATH pierwszej kryptowaluty będzie miało pięć zer. Wilk z Wallstreet, Bitcoin i byczy nastrój łączą się.

Ten optymizm i prognozy opierają się na porównaniu Bitcoina i działań korporacyjnych Gamestop. Znany trader wypowiedział się w następujący sposób:

Czysta podaż i popyt, wolna od uprzedzeń związanych z efektywnym drukowaniem większej ilości własnej waluty korporacyjnej.

Wilk z Wallstreet – Bitcoin budzi u niego byczy nastrój

Według Belforta, to co naprawdę odróżnia Bitcoina od akcji to jego stała podaż. Jeśli bowiem akcje są zbyt długo pompowane, firma nadal je sprzedaje, ale ich wartość maleje. Jest to coś, co nie dotyczy świata kryptowalut, a zwłaszcza bitcoina. BTC nie ma problemów, z którymi borykają się tradycyjne rynki. W przypadku tych drugich wysokie ceny mają tendencję do zwiększania podaży, zamieniając tym samym wzrosty w spadki.

To właśnie stała podaż spowodowała zmianę nastawienia Wilka z Wall Street. W 2017 roku, kiedy Belfort został oskarżony o wyłudzenie od inwestorów 200 milionów dolarów, bitcoin doświadczał hossy i poszybował do poziomu 20 000 USD. W tamtym czasie Wilk z Wall Street twierdził, że regulatorzy nie pozwolą na dalszy rozwój branży. Jak jednak widać nikt nie jest nieomylny. W ostatnim wywiadzie dla podcastu Flagrant 2 były makler giełdowy stwierdził, że chociaż miał rację przewidując krach Bitcoina w 2017 roku, nie przewidział tego, że wiodąca kryptowaluta odniesie ostatecznie tak ogromny sukces.

 Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Bitcoina, pomyślałem, że technologia jest świetna. To było niesamowite. Kiedy zobaczyłem, że cena wynosi 17 000, 20 000 USD, pomyślałem: „Uciekaj! To imploduje” – powiedział. – Myślałem, że kiedy to [bańka na BTC] pęknie, ostatecznie [kryptowaluta] zniknie i nigdy nie wróci [do mainstreamu], ale tak się nie stało. Myliłem się co do tego. Myślałem, że to po prostu zniknie, ale tak się nie stało. Czemu? Ponieważ wielu ludzi w to wierzyło

 

Źródło: Bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.