Manchester-City-F365-2
22
mar

Manchester City tworzy własny token razem z Socios

Manchester City nie jest zadowolony z bycia jedynie na szczycie Premier League. Angielski zespół piłkarski ma na oku jeszcze bardziej prestiżową ligę – kryptowalutową.

Klub nawiązał współpracę z platformą Socios.com. Razem uruchomią nowy fan token $CITY. Pozwoli on fanom drużyny zdobywać różne nagrody oraz głosować w sprawach klubowych na stronie Socios.

 

Socios już wcześniej współpracował z klubami tami jak Juventus, AC MilanBarcelona czy Paris Saint-Germain.

Co więcej Man City współpracuje również z firmą Animoca, zajmującą się cyfrową rozrywką. Razem stworzą blockchainowe gry i przedmioty kolekcjonerskie.

Tokeny $CITY są zamienne

Nowe projekty Man City są dwutorowe. Token $CITY jest tak zwanym tokenem „zamiennym”. Oznacza to, że można nim handlować jak każdą inną kryptowalutą i wymieniać go na towary i usługi.

Wszyscy zarejestrowani Cityzens, (fani zapisani do oficjalnego fanklubu), są uprawnieni do otrzymania jednego darmowego tokena $CITY.

Jest to prawdopodobnie nowy początek dla księgowych klubu, który ostatnio znalazł się pod ścisłą obserwacją. Mac City otrzymał dwuletni zakaz udziału w europejskich rozgrywkach za „ukrywanie funduszy kapitałowych jako wkładów sponsorskich.” Zakaz został uchylony w apelacji, a klub został w zeszłym roku oczyszczony przez Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu.

Reszta będzie „niewymienna”

Poprzez partnerstwo z Animoca, Manchester City wkracza w trend cyfrowych przedmiotów kolekcjonerskich. Niewymienne tokeny (NFT) są unikalnymi cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, które potrafią udowodnić swoją unikalność na blockchainie Ethereum. Krótko mówiąc, są one formą weryfikowalnej cyfrowej rzadkości, której nie da się podrobić poprzez przepisanie lub zastąpienie wartości na nieusuwalnym blockchainie Ethereum.

Piłka nożna pojawiła się w formie NFT już wcześniej. NFT portugalskiej legendy piłki nożnej Christiano Ronaldo pobił rekordy i stał się najlepiej sprzedającym się cyfrowym przedmiotem kolekcjonerskim związanym z tym sportem. Jego cena dobiła do 290 tys. dolarów na platformie Sorare.

 

źródło: bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.