forbes-kryptowaluty
22
mar

Forbes: ETH może prześcignąć Bitcoina

Forbes stawia na ETH?

– Bitcoin jest najczęściej omawianą kryptowalutą [w mediach], ale to Ethereum ma więcej funkcji i jest bardziej elastyczne – twierdzą analitycy Bank of America w raporcie „Bitcoin’s Dirty Little Secrets”.

W tym samym dokumencie określono jednak CBDC jako „kryptonit dla kryptowalut”. Z kolei projekty DeFi i technologię Ethereum scharakteryzowano jako „intrygują”.

I faktycznie, rządy na całym świecie zaczynają pracować nad swoimi cyfrowymi walutami. Ich emisje mogą sprawić, że władze będą chciały uderzyć w BTC, które może zostać uznane za konkurencję np. dla cyfrowego juana.

Analitycy Bank of America twierdzą jednak, że potencjalne zagrożenie dla Bitcoina to szansa dla DeFi. Zjawisko to „pokazuje siłę Ethereum; jego zdolności obliczeniowe są niezbędne dla [tworzenia] aplikacji DeFi”.

Ethereum przewyższy Bitcoina?

Ryan Watkins, analityk w firmie badawczej Messari zajmującej się kryptowalutami, powiedział w tym tygodniu, że uważa, że ​​Ethereum może ostatecznie przewyższyć Bitcoina – nawet jeśli nie pod względem ceny, to pod względem poziomu bezpieczeństwa sieci.

– Myślę, że przejście na Ethereum 2.0 i Proof-of-Stake [oznacza, że ] Ethereum może być w rzeczywistości bezpieczniejsze niż Bitcoin –powiedział Watkins w wywiadzie dla Fintech Today.

forbes ethJak dodaje Forbes, „w ramach przechodzenia na Ethereum 2.0, które rozpoczęło się pod koniec ubiegłego roku, lipcowa aktualizacja spowoduje zniszczenie (lub „spalenie”) niektórych tokenów etherowych, a użytkownicy będą przesyłać opłatę do samej sieci zamiast do górników, którzy ją utrzymują.”

– Sposób, w jaki Ethereum staje się pieniądzem, nie polega na tym, że zostało przyjęte przez kraje jako waluta; sposób, w jaki staje się pieniądzem, polega na budowaniu własnej gospodarki – dodał Watkins, wskazując na rosnącą popularność DeFi.

 

źródło:bitcoin.pl

Leave a Comment

Your email address will not be published.