btc-złoto
23
lut

Za jednego Bitcoina można kupić kilogram złota.

Na początku tego tygodnia, Elon Musk przeprowadził debatę na Twitterze z zwolennikiem złota Peterem Schiffem. Tematem dyskusji były zalety Bitcoina jako magazynu wartości. Prezes Tesli Elon Musk powiedział wtedy: „równie dobrze możesz mieć kryptowaluty”.

Musk od dawna znany jest z poruszających rynek tweetów. Zwłaszcza w tym tygodniu pokazał on swoją moc pompowania. Od wczoraj, aby przechowywać wartość możesz skorzystać zarówno ze złota, jak i BTC. Wczoraj o godzinie 10:49 UTC Bitcoin osiągnął swój szczyt na poziomie 57 634 USD. Oznacza to, że za jednego BTC moglibyśmy kupić kilogram złota, który wczoraj kosztował 57 336 dolarów.
Kiedy tracą fiaty, zyskuje BTC i złoto

Cena złota w stosunku do Bitcoina jest na rekordowo niskim poziomie, podczas gdy sama cena Bitcoina osiąga nowe wyżyny. Latem ubiegłego roku gwałtownie spadła wartość dolara amerykańskiego. Powodem były środki luzowania ilościowego. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych szybko wydrukowała niespotykaną jak dotąd ilość pieniędzy. Podczas gdy statystyki rządowe mówiły, że stopa inflacji wynosiła tylko 1%, podczas pandemii gwałtownie wzrosły koszty życia oraz ceny towarów i usług.

Mniej więcej w tym czasie złoto i Bitcoin również poszły w górę. 1 lipca kilogram złota kosztował 57 093 USD. Do 4 sierpnia było to 65 477 dolarów. W tym samym okresie cena Bitcoina wzrosła z 9 145 dolarów do 12 034 dolarów. Ze względu na słabą pozycję głównej rezerwowej waluty świata, inwestorzy zainteresowali się zarówno złotem, jak i Bitcoinem. Oba te aktywa miały im służyć jako zabezpieczenie przed inflacją.

Cena złota od tego czasu delikatnie spadła, choć generalnie utrzymuje się ona mniej więcej na tym samym poziomie. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku Bitcoina. Pierwotna kryptowaluta w tym samym czasie odnotowała pięciokrotny wzrost.

Jak myślicie, o ile droższy będzie Bitcoin w przyszłym tygodniu w porównaniu do kilograma złota?

Leave a Comment

Your email address will not be published.