uphold_zakup_akcji
14
lut

Mike Novogratz (Galaxy Digital): Bitcoin będzie kosztował 500 000 USD

Mike Novogratz z Galaxy Digital pozostaje optymistą w kwestii Bitcoina

W czasie dyskusji z Michaelem Saylorem na kanale YouTube firmy MicroStrategy, Novogratz przewidywał, że Bitcoin będzie nadal dobrze funkcjonował, ale bardziej jako aktywo wartościowe, a nie waluta.

Myślę, że osiągnęliśmy punkt zwrotny w tym efekcie sieciowym, o którym mówiłem (…): jeśli spojrzę na Bitcoina pod kątem rynku złota, myślę, że Bitcoin będzie cyfrowym złotem. Wiem, że wiele osób się ze mną nie zgadza. Myślą: „Nie, to będą pieniądze. To będzie główny blockchain”. Po prostu nie sądzę tak. Myślę, że [BTC] to wspaniałe miejsce przechowywania wartości. Został doskonale zaprojektowany jako magazyn wartości – tłumaczył biznesmen.

Wyścig ze złotem

Powyższe myślenie ma swoje konsekwencje w kwestii predykcji ceny. BTC jako magazyn wartości musi – zdaniem Novogratza –  niejako nadrobić poziom kapitalizacji rynkowej do pułapu, na jakim jest teraz to klasyczne safe haven.

Jak tłumaczył, Bitcoin może przejmować kolejne procenty kapitalizacji rynkowej złota.

– W moim odczuciu do końca roku łatwo osiągniemy 10 proc.. W ten sposób otrzymasz Bitcoina po 55 000-60 000 USD. Wiem, że gdy tylko osiągniemy 10 proc., powiemy: „Dlaczego 10? Dlaczego nie 20? ”A kiedy osiągniemy 20 proc., będziemy mówić o 50 proc., a potem o 100 proc. – dodał. – Więc pod koniec tego roku będziemy mieli 60 000 USD [ [za 1 BTC], a prawdopodobnie 500 000 USD już w latach 2024-2025… To nie zdarzy się z dnia na dzień – powiedział.

Jak dalej tłumaczył, wraz z adopcją BTC musi iść większa wiedza nt. kryptowalut. Chodzi o „coraz większą edukację, coraz większą liczbę takich seminariów [ jakie robi Microstrategy], coraz większą liczbę ludzi kupujących tę wizję”.

W chwili pisania tego tekstu Bitcoin kosztuje 49 473 USD

Leave a Comment

Your email address will not be published.