dodge
13
lut

Dogecoin jest warty 9 mld dol. Jednak twórca DOGE niewiele na nim zarobił

Dogecoin jeszcze pod koniec 2020 roku był warty około 400 mln dol., natomiast po ostatnich dynamicznych wzrostach kapitalizacja kryptowaluty DOGE, która miała być internetowym żartem wynosi ponad 9 miliardów dolarów. Mogłoby się więc wydawać, że jej twórca, Billy Markus, pławi się obecnie w luksusach. Jak się jednak okazuje, jest to dalekie od prawdy, a za swój projekt z 2013 roku zdołał kupić jedynie… używaną Hondę Civic.

  • Czy internetowy mem z popularnym “piesełem” można zmienić w kryptowalutę? Billy Markus w kilka godzin udowodnił, że można!
  • 8 lat później jego projekt jest wart 9 miliardów dol. i przez trudny do wyjaśnienia splot zdarzeń znalazł się w czołówce 10 największych kryptowalut na świecie
  • Jednak Markus raczej nie krzyknie jak pieseł “wow”, a raczej “brak uszanowanka!” Na swojej kryptowalucie nie zarobił bowiem zbyt wiele

Dogecoin, Billy Markus i Honda Civic z drugiej ręki

Billy Markus, inżynier oprogramowania, który stworzył Dogecoina, kryptowalutę opartą na memie z uśmiechniętym psem rasy Shiba Inu, spieniężył wszystkie swoje DOGE jeszcze w 2015 roku, gdy jak sam przyznaje był zmęczony nękaniem ze strony nadgorliwej społeczności kryptowalutowej. Wtedy wartość tokenów, które posiadał pozwoliła mu nabyć używany samochód. Dzisiaj jego majątek byłby zdecydowanie większy.

Leave a Comment

Your email address will not be published.