halving-btc
13
lut

Były analityk ryzyka wyjaśnia, dlaczego sprzedał swoje BTC

Bitcoin w ostatnim czasie zyskał sporo uwagi mediów. Z całą pewnością przyczynił się do tego wzrost ceny do prawie 50 000 USD, spowodowany niedawnymi zakupami Tesli. Nassim Nicholas Taleb, który wcześniej pracował jako analityk ryzyka i trader, postrzega jednak Bitcoina (BTC) mniej optymistycznie niż reszta.

Jak donosi BNN Bloomberg, Taleb napisał w piątek na Twitterze:

Pozbywam się mojego BTC. Dlaczego? Waluta nigdy nie powinna być bardziej zmienna niż to, co za jej pomocą kupujesz i sprzedajesz.

– wyjaśnił, dodając:

Nie możesz wyceniać towarów w BTC. Pod tym względem jest to porażka (przynajmniej na razie). Został przejęty przez socjopatów negujących Covida o stopniu zaawansowania ameb.

 

Waluta czy magazyn wartości?

Logika Taleba koncentruje się na Bitcoinie jako walucie, a nie magazynie wartości. Jest to zupełnie odwrotne myślenie od wielu innych inwestorów. W ostatnich latach BTC w pewien sposób przedefiniował swoją rolę na magazyn wartości – przynajmniej według wielu graczy z branży kryptowalutowej.

Niektórzy z nich, np. zwolennik Bitcoin Cash (BCH) Roger Ver, twierdzą, że BTC miał służyć jako metoda płatności. Ver często postuluje, że obecne ramy Bitcoina nie pozwalają na taką rolę, odzwierciedlając niektóre z obaw Taleba.

Zwolennik złota i komentator finansowy Peter Schiff również często wypowiada się przeciwko Bitcoinowi. Jednak rosnąca liczba firm głównego nurtu najwyraźniej myśli inaczej, widząc w cyfrowych aktywach wartość, a nawet alokując środki z rynku metali szlachetnych.

Jeden z największych zwolenników Bitcoina – Michael Saylor, postrzega Bitcoina jako najlepszą metodę zachowania wartości i ochronę przed inflacją. To właśnie dlatego jego firma MicroStrategy zainwestowała w BTC ogromne ilości swoich rezerw.

Leave a Comment

Your email address will not be published.