0 AfWzUod3lz-cuf5f
12
lut

Zarobki górników BTC osiągają rekord! 4 miliony dolarów w godzinę

Zarobki górników BTC i ich wzrost

W maju 2020 r.Bitcoin przeszedł trzeci halving w swojej historii, zmniejszając o połowę ilość nagród za wydobycie bloku. W związku z tym przychody górników spadają o 50% z dnia na dzień, co w krótkim okresie może spowodować obciążenie operacji górniczych.
Jednocześnie hashrate sieci Bitcoin również osiągnął nowy rekord.

Zmniejszenie o połowę nagrody za wydobyty blok ma miejsce co cztery lata. Zmniejsza to tempo, w jakim pozostała podaż Bitcoin jest wprowadzana na rynek.

Ponieważ Bitcoin zbliża się do swojej maksumalnej podaży na poziomie 21 milionów, tempo wydobywania nowego BTC zostaje zmniejszone o połowę. Ale zmniejszenie o połowę może wywrzeć ogromną presję na górnikach, którzy są zależni od wydobywanych przez nich BTC, aby pokryć koszty operacyjne utrzymania sieci. Teoretycznie, gdy dochodzi do halvingu, oczekuje się, że cena Bitcoina wzrośnie z powodu mniejszej podaży nowych monet wchodzących na rynek. Dlatego wyższa cena BTC może zrekompensować mniejszą liczbę górników BTC nagradzanych za wydobycie bloku.

W tym tygodniu górnicy Bitcoin wygenerowali największe godzinowe przychody w historii, pomimo wydobywania połowy BTC, które wydobywali w latach ubiegłych.

Pokazuje to, że Bitcoin działa zgodnie ze swoimi założeniami, a jego wartość faktycznie rośnie z każdym kolejnym halvingiem. Motywuje to górników do zwiększania mocy obliczeniowej. Analitycy z Glassnode donoszą:

Górnicy #BTC właśnie zarobili ponad 4 miliony dolarów w ciągu jednej godziny – to najwyższy godzinny dochód w historii Bitcoina.

Innym powodem rosnących przychodów górników jest rosnąca liczba transakcji w sieci i związane z tym opłaty płacone górnikom. Przychody górników składają się z opłat transakcyjnych oraz nagród blokowych.Ta pierwsza stanowi około 13,5% całkowitego przychodu, zgodnie z danymi Clarkmoody.

Czy dochody górników będą nadal rosły wraz z ceną BTC?

PlanB, anonimowy analityk stojący za popularnym modelem cenowym Stock-to-Flow (S2F), powiedział, że Bitcoin jest na dobrej drodze do osiągnięcia 288000 USD.

Model S2F w dużej mierze opiera się na relacji między podażą BTC i nowo wydobywanych coinach. Trend cenowy BTC przewidywany jest na podstawie na podstawie jego niedoboru. PlanB napisał:

Cen #bitcoin po halvingu w 2020 roku zachowuje się podobnie jak w okresie z lat 2012 i 2016. Dodałem cele modelu S2F (100 000 USD) i S2FX (288 000 USD). To uśrednione ceny. Rzeczywista cena BTC będzie oscylować wokół tych kwot. Jeśli hossa 2021 r. zachowa się jak w 2017 r., będzie to 100 000 USD, jeśli będziemy śledzić rok 2013 .. 288 000 USD. 

https://twitter.com/100trillionUSD/status/1357638054815621122

Obecnie Bitcoin konsoliduje się po osiągnięciu nowego rekordowego poziomu powyżej 48,500 USD. Jeśli cena BTC zbliży się do 60000 USD, spowoduje to, że kapitalizacja rynkowa kryptowaluty przekroczy 1 bilion USD.

Leave a Comment

Your email address will not be published.