2774c753f6cd78-948-568-0-81-1920-1151
05
lut

Elon Musk „nagania” na dogecoina. Kryptowaluta z memem w tle znów mocno w górę

Zdążyliśmy już przywyknąć do tego, że wpisy Elona Muska wywołują natychmiastową reakcję na rynkach. Tym razem jest ona mocniejsza, bo najbogatszy człowiek świata zdecydowanie wsparł jedną z kryptowalut.

„Znikam z Twittera na jakiś czas” – napisał 2 lutego najbogatszy człowiek świata. Przerwa była krótka – już dziś Elon Musk nie tylko twittuje w najlepsze, ale i ponownie wspiera notowania dogecoina.

Dogecoin, stworzona w 2013 r. kryptowaluta bazująca na internetowych memach z psem rasy shiba inu, to kolejny bohater „redditowej ewolucji” obserwowanej od kilkunastu dni na rynkach. Ostry rajd kryptowaluty miał już miejsce w ubiegłym tygodniu, w czym palce również pośrednio maczał Elon Musk.

Tym razem założyciel Tesli nie ucieka się do wyszukanych aluzji – miliarder najpierw zamieścił wpis rakiety zmierzającej w kierunku księżyca (w giełdowym slangu jest to alegoria potężnych wzrostów), a potem zasugerował nazwę kryptowaluty. W dalszych wpisach Musk dodał, że „Doge waluta ludu” oraz „żadnych szczytów i dołków, tylko doge”.

Jak łatwo się domyślić, po wsparciu ze strony konta, które śledzi 45 mln osób, notowania dogecoina błyskawicznie ruszyły w górę. Jednostka kryptowaluty wyceniana jest na 0,057 USD czyli o 75 proc. wyżej niż wczoraj o tej samej porze. To jeszcze nie historyczne szczyty z ubiegłego tygodnia, ale dogecoin wydaje się być na dobrej drodze, aby je przebić.

W czwartkowy poranek drożeją także inne kryptowaluty, w tym najpopularniejsza z nich – bitcoin. Notowania „króla kryptowalut” sięgają 38 500 USD, co jest najwyższym poziomem od połowy stycznia. W ostatnich dniach bitcoin również otrzymał wsparcie ze strony Elona Muska.

Najbogatszy człowiek świata z majątkiem szacowanym na 204 mld USD (większość w akcjach Tesli) nie pochylił się natomiast nad drugą najpopularniejszą kryptowalutą czyli Ethereum. Nie przeszkadza to tej kryptowalucie przebijać 1670 USD i w ostatnich dniach śrubować historyczne maksima (poprzedni rekord to 1250 USD ze stycznia 2018 r.).

Leave a Comment

Your email address will not be published.