defi_kapitalizacja_rynkowa_720
12
sty

Kapitalizacja rynku kryptowalut osiąga ATH

Łączna wartość wszystkich kryptowalut pobiła nowy rekord wynoszący blisko 1,139 biliona dolarów. Analitycy często wskazują na szanse Bitcoina, aby przebić całkowitą kapitalizacę rynkową złota. Wygląda jednak na to, że łączna wartość wszystkich kryptowalut będzie konkurować z całkowitą kapitalizacją rynkową srebra. Ta aktualnie wynosi nieco poniżej 1,5 biliona dolarów.

Po przekroczeniu 1 biliona dolarów na początku stycznia 2021 r., dzisiejszy rynek kryptowalutowy obserwuje większy podział wzrostu pomiędzy dwoma głównymi aktywami: Bitcoinem (BTC) i Ethereum (ETH). W dniu 7 stycznia, kiedy market cap przebijał bilion dolarów, dominacja Bitcoina wynosiła 69%, a Ethereum 13,5%. W tym tygodniu dla kontrastu, Bitcoin posiada 62,2% udziału w całym rynku, natomiast Ethereum 15,6%.

Stosunkowo większy udział Ethereum w rynku jest spowodowany rekordowymi wynikami aktywa. ETH w dniu 3 lutego osiągnęło nowy rekord wszech czasów na poziomie 1 653 USD. W tym samym dniu, dominacja Bitcoina spadła do 61,6%.

W momencie pisania tego tekstu, Ether wzrósł o ponad 6% w ciągu dnia i kosztuje 1623 USD. Bitcoin zyskał 3,5% i za jedną monetę musimy zapłacić ok. 37 500 dolarów. Rosnące ceny Ethereum spowodowały wzrost cen gazu, co z kolei miało wpływ na protokoły DeFi.

Ethereum po 20 000 USD?

Jak w przypadku każdej kryptowaluty, która osiąga nowy rekord wszech czasów, zaczynają pojawiać się długoterminowe prognozy cenowe, a jedna z nich pochodzi od ekonomisty i dyrektora generalnego Global Macro Investor – Raoula Pala. Strateg przedstawił odważną prognozę dla Ethereum na poziomie 20 000 USD.

20 tys. dolarów może być zbyt optymistyczną perspektywą, jednak ETH może bez problemu dobić do 5 tys. dolarów, w momencie kiedy ETH 2.0 wejdzie w pierwszą fazę.

Leave a Comment

Your email address will not be published.